PREGLED TRINAESTOG DANA NASTUPA HRVATSKIH OLIMPIJACA NA OI RIO 2016

Robert Kermeci , 19.08.2016 07:37

Filip Mihaljević i Stipe Žunić nastupili su kvalifikacijama bacanja kugle. Stipe se plasirao u finale osvojivši 8. mjesto s hicem od 20.52 m., dok je Filip hicem od 19.69 m zauzeo 21. mjesto te propustio nastup u finalu. Žunić je u finalu zauzeo 11. mjesto sa hicem od 20.04 m, dok je Amerikanac Crouser osvojio zlato i postavio novi olimpijski rekord sa 22.52 m.

Blanka Vlašić plasirala se u finale skoka u vis preskočivši 1.94 m iz prvog pokušaja. Finale skoka u vis na rasporedu je u nedjelju, a nastupit će petnaest skakačica. Ana Šimić nije uspjela u kvalifikacijama. Natjecanje je završila na 22. mjestu sa preskočenih  1.89 m.

Ana Zaninović poražena je u prvom kolu olimpijskog taekwondo turnira u kategoriji do 57 kg od Iranke Alizadeh sa 6-7. Filip Grgić u kategoriji do 68 kg također je poražen u prvom kolu od Španjolca Gonzalesa sa 3-4, inače aktualnog svjetskog viceprvaka do 63kg.

Vaterpolisti su u polufinalu

pobijedili Crnu Goru sa 12-8 (4-3, 3-2, 1-1, 4-2). Bušlje je postigao četiri, a Šetka tri gola. U finalu koje je na rasporedu u subotu Barakude igraju protiv Srbije koja je u polufinalu pobijedila Italiju sa 10-8.

Šime Fantela i Igor Marenić osvojili su zlatnu medalju u klasi 470! Utrku su mirno priveli kraju ne ispuštajući prednost stečenu u prijašnjim plovovima. Australska posada osvojila je srebro, a grčka posada broncu. Druga strana medalje: "Tek u zadnje vrijeme pojavio se sponzor bez koga ne bi uspjeli ići ovako dobro i brzo. Po sredstvima koje dobivamo samo iz HOO sigurno ne bi ostvarivali ovakve rezultate, bili smo obojica zaposleni u Hrvatskoj vojsci, ali je to propalo, pa smo sad bez zdravstvenog, mirovinskog i ostalog", kazao je Fantela dodavši kako još nisu odlučili o svojoj budućnosti. Čestitke Fanteli i Mareniću!

Sara Kolak osvojila je zlatnu medalju u bacanju koplja! U četvrtoj seriji bacila je koplje 66.18 m, što je skoro 2 m više od njenog osobnog i državnog rekorda. Čehinja Špotakova koja je mogla obraniti treće uzastopno olimpijsko zlato, osvojila je broncu, dok je srebro pripalo Južnoafrikanki Viljoen. Nevjerojatno! Sara:''Medalja je bila moj san i sada se ostvario. Htjela bih plakati, ali ne mogu. Valjda će suze procuriti kad se čujem sa svojima.'' Čestitke Sara!