PREGLED TREĆEG DANA NASTUPA HRVATSKIH OLIMPIJACA NA OI RIO 2016

Robert Kermeci , 09.08.2016 06:12

Gimnastičarka Ana Đerek najmlađa naša olimpijka, nije se uspjela plasirati u finale ni na jednoj spravi. Na tlu je osvojila 52. mjesto, na gredi 77., na preskoku bez ocjene, dok na dvovisinskim ručama nije nastupila. Anino vrijeme tek dolazi, te se nadamo da će još biti prilika za nastup na Olimpijskim igrama i borbu za medalje.

Petar Gorša osvojio je treće mjesto u kvalifikacijama za finale s rezultatom 628.0 krugova u disciplini zračna puška 10 metara. Najbolji rezultat postigao je Talijan Campriani sa 630 krugova i tako postavio novi olimpijski rekord. Međutim, u svom prvom finalu osvojio je sedmo mjesto s rezultatom 101.0 krugova. Campriani je i u finalu bio najbolji s 206.1 krugova te donio Italiji zlatnu medalju.

Josip Glasnović osvojio je prvu zlatnu medalju na OI u Riju u trapu, gdje je u finalu bio bolji od Pelliela sa 17-16! U kvalifikacijama je ostvario 120 pogodaka, te podijelio drugo mjesto s Britancem Lingom. Giovanni Cernogoraz je ostvario 116 pogodaka što nije bilo dovoljno za prolaz dalje. Natjecanje je završio na devetom mjestu.

Ana Konjuh nastupila je u drugom kolu teniskog turnira, protiv Suarez Navarro. Dvanaesta igračica svijeta Španjolka Carla Suarez Navarro pobijedila

je sa 7:6(5) i 6:3 te prošla u treće kolo.

Stolnotenisač Andrej Gaćina igrao je treće kolo protiv Paula Drinkhalla i izgubio 4:2 u setovima ( 11:8, 10:12, 9:11, 8:11, 11:5 i 8:11). Slobodan je bio u prva dva kola, a ovim se porazom nije uspio plasirati u osminu finala.

Tonči Stipanović je vodeći laseraš nakon prvog dana natjecanja. U klasi Laser u prvom plovu bio je prvi, a u drugom plovu osvojio je 5. mjesto, ukupno prvi. Tina Mihelić je u klasi Laser Radial u prvom plovu osvojila 19. mjesto, dok je u drugom bila bolja i osvojila 3.mjesto, pa je tako na 11. mjestu. Luka Mratović je u klasi RS:X ukupno zauzeo 14. mjesto (1. plov-13. mjesto, 2. plov-11. mjesto i 3. plov-15. mjesto)

Marin Ćilić pobijedio je u drugom kolu Moldavca Radu Albota s rezultatom 6:3 6:4, za 1 sat i 38 minuta. Ovom pobjedom plasirao se u osmine finala olimpijskog turnira, gdje mu je protivnik Francuz Gaёl Monfils.

Hrvatski vaterpolisti odigrali su utakmicu 2. kola skupine B protiv Crne Gore i pobijedili rezultatom 8:7 (2:2, 2:1, 1:2, 3:2). Kod rezultata 7:7, Crna Gora ima igrača više, naši se uspješno brane, a Bukić daje gol osam sekundi prije kraja utakmice. Golove su postigli: Burić 1, Lončar 2, Joković 1, Bukić 2 i Sukno 2.