PREGLED ŠESTOG DANA NASTUPA HRVATSKIH OLIMPIJACA NA OI RIO 2016

Robert Kermeci , 12.08.2016 06:14

Snježana Pejčić i Tanja Perec nastupile su u kvalifikacijama za finale u malokalibarskoj pušci trostav 50 metara. Nažalost, Snježana je osvojila 12. mjesto sa 580 krugova, a Tanja 29. sa 572 kruga, te su tako obje propustile finale. Najbolja u kvalifikacijama bila je talijanska streljačica Petra Zublasing sa 589 krugova, dok je norma za finale bila 582 kruga.

Hrvatski veslači Martin i Valent Sinković osvojili su drugu zlatnu medalju za Hrvatsku na Olimpijskim igrama u Riju! Ovom pobjedom, braća Sinković aktualni svjetski prvaci dodali su uz srebro iz Londona 2012.(četverac na pariće) i olimpijsko zlato. U dramatičnoj utrci pobijedili su rezultatom 6:50.28 sa pola dužine čamca prednosti ispred Litavaca (6:51.39) i Norvežana (6:53.25). Bravo Martine i Valente!

Luka Mratović nastupio je u u klasi RS:X. U sedmom plovu osvojio je 27. mjesto, u osmom 18, te u devetom plovu 34. mjesto U ukupnom poretku je na 23. mjestu.

Ivan Kljaković Gašpić je u petom plovu i šestom plovu u klasi Finn osvojio osma mjesta. Trenutno je ukupno na osmoj poziciji i nadamo se plovu za medalju.

Šime Fantela i Igor Marenić nastupili su u četvrtom plovu u klasi 470. Naši jedriličari su u četvrtom plovu osvojili prvo mjesto . Na ljestvici vode sa 7 bodova prednosti ispred australske posade koja također pretendira za zlatnu medalju.

Mario Todorović nastupio je u kvalifikacijama

za polufinale na 50 metara slobodno, te zauzeo 40. mjesto s rezultatom 22.65. Da je i plivao na nivou osobnog rekorda 22.44, ne bi bilo dostatno za ulazak među 16 najboljih.

Matea Samardžić nastupila je u kvalifikacijama na 200 metara leđno, te se plasirala u polufinale. U kvalifikacijama osvojila je 15. mjesto s vremenom 2:10.51. U polufinalu otplivala je sa rezultatom 2:09.83, što nije bilo dovoljno za ulazak u finale.

Hrvatski rukometaši pobijedili su Dansku sa 27:24 (15:12), u utakmici 3. kola skupine A. Pogotke za Hrvatsku postigli su Duvnjak 8, zatim Štrlek 4, a Kopjar, Kozina i Stepančić po 3. Po dva pogotka dali su Čupić i Slišković, a po jedan Gojun i Horvat. U 4. kolu igramo protiv Francuza, a utakmica je na rasporedu u subotu u 16:30.

Hrvatski košarkaši pobijedili su Brazil u 3. kolu skupine B sa 80:76 (19:17, 22:14, 18:19, 21:26). Najbolji protiv domaćina bili su Bogdanović sa 33 poena, a Šarić je dodao 15 uz sedam skokova. Sa omjerom 2:1 nadomak smo plasmanu u četvrtfinale. Sljedeća utakmica protiv Nigerije, na rasporedu je u nedjelju u 3:30.

Marin Ćilić izgubio je u 3. kolu protiv Francuza Monfilsa sa 7-6 (6), 3-6 i 4-6. Ovim porazom Marin se oprostio od Olimpijskog turnira nakon skoro dva i pol sata ravnopravne i iscrpljujuće borbe popraćenu jakom vjetrom. Monfils je manje griješio, u ključnim trenucima dobro servirao, te se tako plasirao u četvrtine finala gdje ga čeka Japanac Nishikori.