Registracija

PREGLED SEDMOG DANA NASTUPA HRVATSKIH OLIMPIJACA NA OI RIO 2016

Robert Kermeci , 12.08.2016 23:15

Damir Martin plasirao se u finale samca, osvojivši drugo mjesto u polufinalnoj utrci sa rezultatom 6:59.43. U utrci je pobijedio Čeh Synek, a Damir ima veliku priliku za osvajanje medalje u subotu u 15:30, kada je na rasporedu finale samaca.

Hrvatski vaterpolisti pobijedili su Italiju rezultatom 10:7 (1:1, 4:3, 3:2, 2:1) u utakmici 4. kola skupine B. Barakude su sada izjednačene sa Italijom na vrhu ljestvice sa šest bodova. Sandro Sukno postigao je 5 pogodaka, a po jedan postigli su Bukić, Burić, Bušlje, Joković i Šetka. Sljedeću utakmicu vaterpolisti igraju protiv Francuske u nedjelju, a utakmica je na rasporedu u 21:50.

Amar Musić nastupio je u dizanju utega u kategoriji do 85 kg. Osvojio je 5. mjesto u svojoj skupini B, a ukupno je podignuo 336 kg. U trzaju je podignuo 150 kg, te uz jedan neispravan pokušaj u izbačaju, Amarov je rezultat bio 186 kg. Prvo mjesto osvojio je Francuz Bardis sa 357 kg, dok je Grk Iakovidis bio drugi sa 350 kg i treći Kanađanin Plamondon sa 345 kg.

Petar Gorša nije se uspio kvalificirati u finale discipline malokalibarska puška 50 metara ležeći. Petar je zauzeo 20. mjesto sa rezultatom od 621,9 krugova. Najbolji u kvalifikacijama bio je Rus Kamenskiy sa 629 krugova.

style="font-size:12.0pt;line-height:105%;font-family:"Times New Roman",serif">Tonči Stipanović nastupio je u klasi Laser u sedmom plovu i završio na 28. mjestu, a u osmom je plovu osvojio je 9. mjesto.

Tina Mihelić nastupila je u klasi Laser Radial. Sedmi plov nije završila, a u osmom je osvojila 5. mjesto.

Luka Mratović nastupio je u klasi RS:X. U desetom plovu bio je 26.,u  jedanaestom 31. te 30-ti u dvanaestom plovu.

Šime Fantela i Igor Marenić nastupili su u petom plovu u klasi 470. U petom plovu osvojili su 3. mjesto, a  šesto je odgođeno.

Petar Cupać i Pavle Kostov nastupili su u svoja prva dva plova u klasi 49er. Osvojili su u prvoj utrci 9. mjesto, a u drugoj 17. mjesto, te su u ukupnom poretku na 15. mjestu.

Marcela Matić nastupila je u kvalifikacijama skokova s daske 3 metra. Osvojila je 25. mjesto sa rezultatom 271.40 i nije se plasirala u polufinale koje je na rasporedu 13. kolovoza u 21 sat.