Registracija

PREGLED PRVOG DANA NASTUPA HRVATSKIH OLIMPIJACA NA OI RIO 2016

Robert Kermeci , 07.08.2016 10:24

Snježana Pejčić i Valentina Gustin nastupile su u kvalifikacijama u disciplini zračna puška 10 metara. Pejčić se kvalificirala u finale kao 7. sa 416.0 bodova, dok je Gustin bila 23. sa 413.9 bodova u konkurenciji od 51 streljačice. Kineska streljačica Li Du postavila je novi olimpijski rekord sa 420.7 bodova. U finalu je Snježana osvojila sedmo mjesto sa rezultatom 102.0. Zlato je osvojila Amerikanka Virginia Thrasher sa osvojenih 208.0 bodova.

Veslač Damir Martin nastupio je u disciplini samac, te se plasirao u četvrtfinale osvojivši drugo mjesto u svojoj kvalifikacijskoj utrci sa rezultatom 7:23.08. U utrci je pobijedio Norvežanin Nils Jakob Hoff rezultatom 7:17.47. U utorak 9.8. je četvrtfinale utrke samca.

Kristijan Đurasek i Matija Kvasina nastupili su u biciklizmu disciplina cestovna utrka. Đurasek je  odvozio utrku dužine 237.5 km, te osvojio odlično 18. mjesto, dok je Kvasina imao tehničkih problema s mjenjačem, promijenio je bicikl ali je na kraju ipak morao odustati. U utrci je pobijedio Belgijanac Greg Van Avermaet. Kristijan je ostvario drugi najbolji hrvatski rezultat na Olimpijskim igrama, a bolji plasman je ostvario August Prosenik daleke 1936. na OI u Berlinu.

Vaterpolisti su pobijedili reprezentaciju SAD-a rezultatom 7-5 (2-2, 1-1, 2-1, 2-1). Najbolji igrač utakmice bio je Marko Bijač sa 13 obrana. Golove za Barakude postigli su Joković i Šetka po dva, te po jedan Bukić, Sukno i Petković.

Ana Konjuh pobijedila je u prvom kolu teniskog turnira njemačku tenisačicu Anniku Beck rezultatom 7-6 (5), 6-1. Meč je trajao 1 sat i 42 minute. Ovo je drugi međusobni susret, te druga Anina pobjeda nakon prve u Limogesu 2014.godine. U drugom kolu igrat će s pobjednicom iz meča Ivanović- Suarez Navarro.

Marin Ćilić je lako došao do pobjede u susretu protiv 34. tenisača svijeta Bugara Dimitrova rezultatom 6-1, 6-4. Meč je trajao 1 sat i 4 minute. Ovo

je bio njihov treći međusobni susret, te Ćilićeva druga pobjeda. Ćilić će igrati protiv boljeg između Gabašvilija i Albota.

Borna Ćorić nije uspio ostvariti plasman u drugo kolo. Bolji od njega bio je Francuz Gilles Simon sa 6-4 i 7-6 (1). Susret je trajao 2 sata i 9 minuta. Ovo je prvi nastup Borne na Olimpijadi te vjerujemo da će još biti prilika za osvajanje medalja.

Marin Ćilić i Marin Draganja zaustavljeni su u prvom kolu parova. Bolji od njih bili su reprezentativci Srbije Novak Đoković i Nenad Zimonjić sa 6-2 6-2. Susret je trajao samo 56 minuta.

Braća Martin i Valent Sinković izborili su plasman u polufinale u dvojcu na pariće. U trećoj skupni kvalifikacija pobijedili su rezultatom 6:30.09 ispred Francuza Boucherona i Androdiasa koji su zaostali tri sekunde. Polufinalna utrka na rasporedu je u utorak.

Hrvoje Sep pobijedio je u prvom kolu poluteške kategorije (81 kg) Egipćanina Abdelrahmana Salaha Orabija Abdelgawwada podijeljenom odlukom sudaca 2-1 (30-27, 27-30, 29-28). Slijedeći Sepov suparnik je Brazilac Michael Borges. Borba u osmini finale je na rasporedu u srijedu u 18:15 po našem vremenu.

Filip Ude osvojio je 30. mjesto u kvalifikacijama na konju s hvataljkama, te tako nije uspio doći u finale. Dobio je ocjenu  7.633. Pao je s konja i tako prokockao šansu za nastup u finalu.

Matea Samardžić nastupila je u 400 mješovito i u svojoj kvalifikacijskoj skupini pobijedila je s rezultatom 4:39.41 što je novi hrvatski rekord. Ukupno je osvojila 17. mjesto te se nije uspjela plasirati u finale. Najbolja je bila Mađarica Hosszu s rezultatom 4:28.58. Matea će nastupiti i u disciplinama 100 i 200 leđno.