PREGLED PETNAESTOG DANA NASTUPA HRVATSKIH OLIMPIJACA NA OI RIO 2016

Robert Kermeci , 21.08.2016 07:27

Hrvatska vaterpolo reprezentacija osvojila je srebrnu medalju u finalnoj utakmici olimpijskog turnira. Poraženi su od Srbije sa rezultatom 7:11 (2:3, 1:3, 2:3, 2:2). Barakude nisu obranile olimpijski naslov, dok je Srbija aktualni svjetski i europski, te sad i olimpijski prvak. Najbolji u našim redovima bili su Sukno sa 3 pogotka, Garcia sa 2, te po 1 Burić i Šetka. Naši su dali sve od sebe da osvoje zlato, ali protivnik je jednostavno bio bolji i kvalitetniji.

New Roman",serif">Igrači koji su osvojili srebro: Marko Bijač, Luka Bukić, Damir Burić, Andro Bušlje, Maro Joković, Luka Lončar, Josip Pavić, Antonio Petković, Anđelo Šetka , Javier Garcia Gadea, Ivan Krapić, Marko Macan, Sandro Sukno i izbornik Ivan Tucak. Čestitke vaterpolistima!

Blanka Vlašić osvojila je brončanu medalju u finalu skoka u vis, preskočivši 197 cm. Ovo je deseta medalja za Hrvatsku. Blanka je nastupila pod injekcijama protiv bolova, a sam njezin odlazak u Rio bio je upitan zbog operacije Ahilove tetive početkom godine. Veliki podvig, čestitke Blanki na osvojenoj bronci!