PREGLED JEDANAESTOG DANA NASTUPA HRVATSKIH OLIMPIJACA NA OI RIO 2016

Robert Kermeci , 17.08.2016 07:55

Andrea Ivančević nastupila je u kvalifikacijama na 100 m prepone i plasirala se u polufinale! Osvojila je 4. mjesto u svojoj skupini sa rezultatom 12.90 sekundi, a polufinale je na rasporedu u četvrtak u 01:45. Andrea Ivančević:'' Spremna sam za novi rekord i nadam se da ću to ispuniti. Hoće li to biti dovoljno za finale, to ćemo vidjeti.''

Sandra Perković osvojila je zlatnu medalju hicem iz trećeg pokušaja od 69.21 metara i obranila zlato iz Londona 2012. godine! Druga je atletičarka u povijesti kojoj je uspjelo obraniti olimpijsko zlato u bacanju diska, a njena dominacija u ovoj disciplini traje od 2010. godine.

Filip Hrgović plasirao se u polufinale tehničkim nokautom u drugoj rundi protiv Kubanca Leniera Peroa, u četvrtfinalu kategorije preko 91 kg. Polufinale je na rasporedu u petak 19. kolovoza u 20:00, a Filip koji je osigurao prvu boksačku olimpijsku medalju od hrvatske samostalnosti, borit će se protiv aktualnog svjetskog prvaka Francuza Yoke.

Petar Cupać i Pavle Kostov nastupili su u klasi 49er, te su u 10. plovu osvojili 13. mjesto, u 11. plovu  8. mjesto i u 12. plovu 10. mjesto. U ukupnom poretku zauzeli su 16. mjesto, pa se tako neće natjecati u finalu.

New Roman",serif">Šime Fantela i Igor Marenić u klasi 470, nastupili su u 8. 9. i 10 plovu, te osvojili 8., 6. i 3. mjesto. U ukupnom poretku drže 1. mjesto uoči finalnog plova, a imaju najmanje broncu.

Ivan Kljaković Gašpić osvojio je 5. mjesto u klasi Finn, iako je bio treći uoči plova za medalje. Britanac Gilles Scott osvojio je zlato, Slovenac Vasilij Žbogar srebro, a Amerikanac Caleb Paine broncu.

Tonči Stipanović osvojio je srebrnu medalju u klasi Laser. To je prva olimpijska medalja u povijesti hrvatskog jedrenja! Stipanović je na startu udario Burtona, te zaradio kaznu koja je bila presudna za konačni rezultat. Tako je Australac Tom Burton osvojio zlato, Tonči srebro, a Novozelanđanin Sam Meech broncu.

Vaterpolisti su odigrali utakmicu četvrtfinala protiv Brazila kojeg vodi Ratko Rudić, te  pobijedili sa 10-6 ( 3-2, 4-1, 1-3, 2-0). Kod naših najefikasniji su bili Garcia i Joković sa tri pogotka, dok je vratar Bijač sakupio 15 obrana. U polufinalu igrat će protiv Crne Gore, a utakmica je na rasporedu u četvrtak u 17:20.

Sara Kolak nastupila je u kvalifikacijama bacanja koplja, te postavila novi hrvatski rekord od 64.30 m kojeg je ostvarila u posljednjoj trećoj seriji. Plasirala se u finale, a bolje od nje bile su Čehinja Špotakova sa 64.65 i Poljakinja Andrejczyk sa 67.11 metara. Saru će nastupiti u finalu u petak u 2:10.