Registracija

PREGLED ČETVRTOG DANA NASTUPA HRVATSKIH OLIMPIJACA NA OI RIO 2016

Robert Kermeci , 10.08.2016 06:20

Četvrti dan nastupa naših olimpijaca 9. kolovoza, počeo je odlično za veslače.

Dvostruki svjetski prvak u samcu Damir Martin plasirao se u polufinale osvojivši prvo mjesto u svojoj četvrtfinalnoj kvalifikacijskoj skupini s rezultatom 6:44.44. Drugo mjesto osvojio je novozelandski predstavnik Drysdale, a treće mjesto Belgijanac Obreno. Polufinale samca je na programu u četvrtak 11. kolovoza.

Istog dana natjecat će se u finalu dvojca na pariće i aktualni svjetski prvaci braća Valent i Martin Sinković koji su u svojoj polufinalnoj skupini osvojili prvo mjesto s rezultatom 6:12.27. Drugi su bili norveški par Borch i Tufte, te treći Britanci Walton i Collins.

Ivan Kljaković Gašpić u klasi FINN u prvom plovu završio je na šestom mjestu, a u drugom plovu na osmom mjestu, ukupno drži 5. mjesto sa 14 bodova.

Tina Mihelić je u klasi Laser Radial uspješno završila treći

(12. mjesto) i četvrti plov (10. mjesto). U ukupnom poretku nakon dva dana drži 8. mjesto sa 63 boda, te ima priliku za medalju.

Tonči Stipanović u klasi Laser u trećem plovu osvojio je sedmo mjesto, a u četvrtom plovu dvanaesto. Ukupno nakon dva dana utrka drži 2.mjesto sa 25 bodova.

Luka Mratović u klasi RS:X nastupio je u četvrtom plovu i osvojio 21. mjesto, a u petom plovu nije uspio završiti, te dobio 37 bodova na konto kao i svi ostali natjecatelji kojima to nije uspjelo. U šestom plovu osvojio je 20. mjesto, te je u ukupnom poretku na 18. mjestu sa 117 bodova.

Rukometaši su odigrali drugu utakmicu olimpijskog turnira u skupini A protiv Argentine rezultatom 27:26. Osam sekundi prije kraja, Kauboji su pogotkom Duvnjaka iz sedmerca kojeg je sam iznudio prethodno ukravši loptu, došli do važne pobjede.

Košarkaši su također igrali protiv Argentine u skupini B drugo kolo ali su izgubili rezultatom 82:90 (22:22, 18.24, 14:27, 28:17). Najbolji u našim redovima bio je Šarić sa 19 koševa uz 10 skokova i sedam asistencija, Bogdanović je dodao 18, a Hezonja 16. Kod Argentinaca najbolji je igrač bio Scola sa 23 postignuta poena.