FUTSAL - PRAVILA, DIMENZIJE I OPREMA

Robert Kermeci , 20.09.2017 18:09

-igralište ima oblik pravokutnika, dužine od 25 do 42 m te širine od 15 do 20 m.

-dimenzije gola su 3x2 metra, a mreže su izrađene od konoplje, najlona ili jute.

-utakmica traje 2x 20 minuta, a vrijeme se zaustavlja kod prekida.

-broj igrača je 4+ vratar, dok su na klupi sedam igrača.

-broj izmjena je neograničen, a zaleđe ne postoji.

-lopta je veličine br. 4, opsega ne većeg od 64cm ni manjeg od 62 cm. Težine jeod 400-440 grama te pritiska 0,4-0,6 atmosfera, te ne smije odskakati manje od 50 cm niti više od 65 cm niti u prvom odskoku kada se spusti s visine od 2 metra.

New Roman","serif"">-na poleđini majica moraju se nalaziti brojevi od 1 do 15. Boje brojeva moraju se jasno razlikovati od boja dresa.

-postoje dva suca na terenu, dok treći sudac bilježi prvih pet akumuliranih prekršaja koje je počinila svaka momčad u svakom poluvremenu, koje je označio sudac, te signalizira kad svaka momčad počini peti akumulirani prekršaj.

-početni je udarac na početku utakmice, nakon postignutog pogotka, na početku drugog poluvremena i na početku svakog produžetka, (ako se produžeci igraju).

-pogodak je postignut kad cijela lopta prijeđe poprečnu crtu, između stupova vrata i ispod prečke, pod uvjetom da nije ubačena rukom, unijeta ili namjerno udarena šakom ili rukom igrača momčadi koja napada, uključujući vratara.

-u svakom poluvremenu se nakon pet prekršaja izvodi kazneni udarac s 10 m, a nakon šest prekršaja više nema živog zida.

-ekipe imaju pravo zatražiti jednominutni odmor ("time-out") u svakom poluvremenu.