Petak, 19.08.2016 02:10 Početak

Petak, 19.08.2016 03:10 Završetak

14.08. - Ivan Horvat nastupit će u kvalifikacijama skoka s motkom (1.20 sati, nedjelja). Matea Matošević i Marija Vrajić će trčati maraton (14.30 sati)

15.08. Sandra Perković nastupit će u kvalifikacijama bacanja diska (1.30 sati, utorak)

16.08. Sandra Perković nastupit će u finalu bacanja diska (16.20 sati), Andrea Ivančević u kvalifikacijama na 100 metara s preponama (16.05 sati), a Sara Kolak u kvalifikacijama bacanja koplja (1.35 sati, srijeda)

18.08. Na rasporedu je polufunale na 100 metara prepone na kojem nastupa Andrea Ivančević (01:45 h)

19.08. Sara Kolar nastupa u finalu u 2:10 h u bacanju koplja.

Rezultati!
14.08. Ivan Horvat nastupio je u kvalifikacijama u disciplini skok s motkom. Uspio je preskočiti samo početnu visinu 5,30 m, a letvica postavljena na 5,45  m bila je nepremostiva prepreka za našeg rekordera (5,70 m), pa je tako ostao bez finala za koji je trebao preskočiti 5,60 m.

14.08. Matea Matošević i Marija Vrajić istrčale su maraton te zauzele 104. i 119. mjesto.

15.08. Sandra Perković nastupila je u kvalifikacijama bacanja diska, i tek u trećem pokušaju izborila finale. U prvom pogađa mrežu, u drugom baca disk izvan segmenta, dok u trećem posljednjem pokušaju baca ispravno 62,94 m. Finale je danas u utorak u 16:20.

16.08. Sandra Perković osvojila je zlatnu medalju hicem iz trećeg pokušaja od 69.21 metara i obranila zlato iz Londona 2012. godine!

16.08. Andrea Ivančević nastupila je u kvalifikacijama na 100 m prepone i plasirala se u polufinale! Osvojila je 4. mjesto u svojoj skupini sa rezultatom 12.90 sekundi.

16.08. Sara Kolar nastupila je u kvalifikacijama bacanja koplja, te postavila novi hrvatski rekord od 64.30 m kojeg je ostvarila u posljednjoj trećoj seriji. Plasirala se u finale

17.08. Andrea Ivančević nije se plasirala u finale 100 metara prepone. U svojoj skupini zauzela je 6. a ukupno 13.mjesto rezultatom 12.93 sekunde.

19.08. Sara Kolak osvojila zlatnu medalju u bacanju koplja. Filip Mihaljević i Stipe Žunić nastupili su kvalifikacijama bacanja kugle. Stipe se plasirao u finale osvojivši 8. mjesto s hicem od 20.52 m., dok je Filip hicem od 19.69 m zauzeo 21. mjesto. Žunić je u finalu zauzeo 11. mjesto sa hicem od 20.04 m. Blanka Vlašić plasirala se u finale skoka u vis preskočivši 1.94 m iz prvog pokušaja. Finale skoka u vis na rasporedu je u nedjelju, a nastupit će petnaest skakačica. Ana Šimić nije uspjela u kvalifikacijama. Natjecanje je završila na 22. mjestu sa preskočenih  1.89 m.

21.08. Blanka Vlašić osvojila broncu sa preskočenih 1.97m.