Rukometni klub Maksimir Pastela Zagreb - U-18

1. HMKRL, 4. krug

U 4. krugu 1. HMKRL igrali smo protiv RK DUBRAVA i RK PPD. U prvi susret sa Dubravom krećem odlično sa dvije polukontre, ali kvartovski susjedi brzo uspostavljaju rezultatski priključak,

te se do poluvremena igra gol za gol. Nastavak susreta donosi nam naših vezanih 5-6 obrana, te u tom periodu bježimo Dubravašima na +3, no onda uslijed nekoliko nesmotrenih isključenja dajemo priliku protivniku da nas najprije sustignu, a kasnije i potpuno prestignu svojom velikom serijom 7:0. Nažalost ovdje ni time out, te taktičke varijante da igramo bez vratara nisu uspjele, pa nas izgubljene lopte koštaju bodova.

Utakmica sa RK PPD za nas je bila prilika da pokažemo da možemo igrati sa njima, i da napokon i njima pokažemo zube. Dečki su imali veliku želju, ali...idemo redom...

U prvih 6 minuta igre već imamo 3 žuta kartona i jedno isključenje, pa smo osuđeni mijenjati obranu 3:2:1 u 6:0. Do poluvremena držimo egal, unatoč 4 isključenja i crvenom kartonu Šalića. Nastavak utakmice nosi stalno vodstvo PPD-a od 2-3 razlike, ali naši dečki ne popuštaju, te u obrani i dalje držimo visoki nivo agresivnosti, dok igra u napadu pada i dosta se mučimo. U tom odnosu snaga kada bi imali priliku se još malo približiti domaćinu, nažalost nam se dogodi da izgubimo poneku bitnu loptu, pa Zagreb ne ispušta prednost i uzima bodove.

Kada slegnemo dojmove i sagledamo današnji krug, mogli smo više, ali dečkima se na zalaganju i želji treba čestitati. Dalje radimo i treniramo i za dva tjedna će biti bolje...

RK DUBRAVA : RK MAKSIMIR PASTELA 20:17 (11:10)

RK MAKSIMIR PASTELA : RK PPD ZAGREB 13:16 (7:8)

Sastav: Perić, Martić, Stankić, Draženović, Šimić, Klepo, Drinovac, Novaković, Čulo, Cvitanović, Purić, Jerković, Sreš, Šalić, Mohenski

Treneri: Kristijan Subić, Vedran Krkač

05.11.2017 18:44, Kristijan Subić