Rukometni klub Maksimir Pastela Zagreb - U-15

MEMORIJALNI TURNIR KREŠIMIR PETANJEK

OSVOJENO 3.MJESTO

Nastupali smo na turniru u Varaždinu i osvojili vrlo dobro 3.mjesto. U skupini smo pobjeđivali RK Jeruzalem Ormož  (11:5) , GRK Varaždin (9:7) i MRK Čakovec (4:13). Četvrtfinale smo odigrali jako loše, pogotovo obrambeno i to prvo poluvrijeme koje smo gubili 6:4. Utakmica je završila rezultatom 7:7 što znači jedan primljeni gol u drugom poluvremenu. Moramo vjerovati više u sebe i igrati obranu odmah od početka tekme. Nakon boljeg izvođenja sedmeraca ušli smo u polufinale. Protiv ekipe Ivančica iz Ivanca nije išlo ovog puta, pokazali su da imaju odličnu, agresivnu obranu na koju nismo imali puno riješenja. Mi smo odgovorili sa jednako kvalitetnom obranom, ali smo utakmicu izgubili u povratku u obranu. U tom elementu igre nam fali još puno rada, jer nam se ne smije događati da ne gledamo tko nas napada i da spavamo do dolaska na svoju poziciju u obrani. Obranu igramo odmah nakon izgubljene lopte ili šuta. Na kraju nam je slijedila utakmica za 3.mjesto protiv stalnih rivala iz Karlovca. Ovog puta mi smo bili uspješniji i pokazali veću želju. Trebalo se vratiti u tekmu nakon izgubljenog polufinala i to smo odradili odlično. Svaka pohvala za najtežu utakmicu na turniru i čestitke na borbenosti kroz cijeli turnir!! Bravo svim našim navijačima koji su neumorno navijali svaku utakmicu.

29.12.2017 00:08, Alen Dujmić