Rukometni klub Maksimir Pastela Zagreb - U-15

8.MJESTO NA TURNIRU U RIJECI

MEMORIJALNI RUKOMETNI TURNIR "KARLOVIĆ I KAUZLARIĆ

Za vikend smo nastupali na memorijalnom turniru u Rijeci. Prvog dana turnira imali smo 3 utakmice u kojima nismo pokazali zavidnu igru. Bez obzira na igru uspješeno smo svladali Poreč i Zamet dok smo upisali poraz protiv ekipe Elesa iz Mađarske, kasnijeg osvajača turnira. U sve 3 utakmice nije nas krasila dobra obrana a ni kvalitetan napad. Četvrtfinale drugog dana donjelo nam je aktualne prvake Hrvatske, Rudar, kojeg do sada još nismo uspjeli pobjediti. Utakmica je bila jedna od najboljih utakmica u zadnjih godinu dana, agresivna obrana, pokretljiva, gusta, čvrsta, bio je gušt gledati kako su se dečki borili. Prvih 7 minuta nismo primili gol, a do kraja poluvremena primili smo samo 3 te je tako rezultat na poluvremenu bio 5:3 u našu korist. Drugo poluvrijeme također vodimo, popravili smo napad pa zabijamo više, ali smo i primili par nepotrebnih golova. 29minuta i 43 sekunde smo bili u vodstvu, cijelu utakmicu nismo dopustili Rudarima da povedu, no uspjeli su doći do gola za izjednačenje 17 sekundi prije kraja. U zadnjem napadu nismo uspjeli zabiti gol, pa je tako lutrija sedmeraca odlučila polufinalista. Ovog puta nismo imali sreće u izvođenju sedmeraca, ali možemo biti ponosni što smo pokazali odličnu obranu, solidno trčanje i pametan napad na trenutke. Ostavili smo srce na terenu i pokazali da kada razmišljamo i igramo tim našim velikim srcem da nas ni prvaci Hrvatske ne mogu pobjediti. Moramo tako trenirati svaki trening da nam utakmice budu praznici na kojima ćemo pokazati sve što znamo i možemo. U borbi za 5.mjesto imali smo još dvije utakmice od kojih smo obje odigrali neriješeno i obje izgubili na sedmerce. Svi su deči dobili priliku igrati, pa i puknuti penale za pobjedu. Na zadnje dvije utakmice imali smo priliku i isprobati neke nova stvari. Čestitke svim igračima na borbenosti i zalganju na terenu i velikom zajedništvu koje su pokazali van terena. Bravo dečki !!!
29.01.2018 14:28, Alen Dujmić