Rukometni klub Maksimir Pastela Zagreb - Seniori

VELIKA POBJEDA PROTIV SPAČVE

1.HRL Sjever 8.kolo
Maksimir Pastela - RK Spačva Vinkovci 35:34 (18:16)

Lošije izdanje protiv RK Slatine seniori su izbrisali fantastičnom utakmicom u Kutiji šibica protiv do sada jedine neporažene ekipe lige, dugogodišnjeg sudionika Premijerke RK Spačve Vinkovci koja ove sezone ima ambiciju brzog povratka u elitno društvo Hrvatskog rukometa.
Uz veliku podršku publike od prve minute obrana i napad funkcionirali su na visokom nivou.
Prvo poluvrijeme Spačva ulazi bolje i odvaja se na 4 gola prednosti te trener Nemec zove time-out. Nakon toga dečki preokreću rezultat i na odmor odlazimo s dva gola prednosti.
U drugom poluvremenu gosti pojačavaju i brzo dostižu prednost golovima najboljeg strijelca Mažurane i reprezentativca Božićevića. Naši dečki prate tempo i drže utakmicu u egalu.
Iznimno teška, potpuno izjednačena i neizvjesna utakmica rasplela se u posljednjoj minuti kada se golom Tomšića odvajamo na dva razlike. Spačva brzim pogotkom smanjuje prednost i na samom kraju u posljednjim sekundama vratar Prpić brani šut iz kontranapada za konačnih 35-34 za veliku pobjedu i nova dva boda na oduševljenje cijele dvorane.
Za vikend seniore čeka gostovanje kod RK Novi Zagreb.