Rukometni klub Maksimir Pastela Zagreb - Seniori

POBJEDA U GRADSKOM DERBIJU

1.HRL Sjever - Muški 22.kolo
Maksimir Pastela - RK Novi Zagreb 33:27 (19:12)
Rk Novi Zagreb je ekipa koja nas je u prvom dijelu sezone iznenadila i pobijedila te su naši dečki imali poseban motiv da na domaćem terenu uzvrate za taj poraz i potvrde ulogu favorita u ovom susretu što su dečki ozbiljnim pristupom odradili na očekivanom nivou. Pozitivan rezultat iz ove utakmice bio je važan i da prekinemo negativan niz od dvije utakmice zaredom bez bodova te da zadržimo treću poziciju na ljestvici uz teoretske šanse da do kraja sezone dohvatimo drugo mjesto koje vodi u kvalifikacije za Premijer ligu.
Uz visoku realizaciju u napadu stekli smo prednost od 7 golova na poluvremenu koju gosti nisu uspjeli ugroziti do kraja utakmice. To je dalo prostora treneru Nemecu za provjeru svih igrača te su i oni s manjom minutažom dobili priliku koju su opravdali na terenu za konačnih 33:27.
Slijedi nam Uskrs i vikend pauze, a sljedeće kolo putujemo u Vidovec.