Rukometni klub Maksimir Pastela Zagreb - Seniori

15. KOLO - 1. HRL SJEVER - MUŠKI - RK MAKSIMIR PASTELA - MRK METALAC 25:29 (11:13)

U dinamičnoj utakmici 15. Kola 1 HRL susreli smo se protiv gradskih rivala, rukometnog kluba Metalac.
Pokretljiva obrana i čvrsti faulovi usporili su igru protivnika i natjerali su ih na niz tehničkih grešaka koje mi iskorištavamo i rezultatski se odvajamo.
U nastavku poluvremena dolazi do pada koncentracije s naše strane čime protivnicima dopuštamo povratak u utakmicu i preuzimanje vodstva.
Drugo poluvrijeme je imalo jako velikih razlika u igri, što u obrani, što u napadu. Dobrim kretanjima bez lopte dolazili smo do izglednih prilika za zabijanje golova ili dodavanje za kružne napadače. Nažalost, veliku većinu tih prilika nismo uspjeli iskoristiti.
Agresivna i duboka obrana protivnika natjerala nas je na traženje individualnih rješenja, koja se zbog umora nisu pokazala korisnima, a brzim protunapadima su to protivnici okrenuli u svoju korist.
Pohvale našim dečkima na marljivosti, a protivnicima na osvojenim bodovima.
10.02.2020 08:18, Zvonimir Šestan