Završnica državnog prvenstva ŠSD - srednje škole rukomet mladići

Utorak, 25.04.2017 14:00 Završetak

Raspored turnira - Mladići

Početak Utakmica Rezultat Teren Faza natjecanja
24.04. 08:00 ŠŠD ŠPOGI ZAGREB ŠŠD GIMNAZIJALAC RIJEKA 16:11 (8:5) 1 Grupa A
24.04. 08:45 ŠŠD DRUGA GIMNAZIJA VARAŽDIN ŠŠD SREDNJOŠKOLAC NAŠICE 17:20 (8:11) 1 Grupa B
24.04. 09:30 ŠŠD NARONA METKOVIĆ ŠŠD ŠPOGI ZAGREB 8:22 (5:10) 1 Grupa A
24.04. 10:15 ŠŠD MLADOST 1957 SAMOBOR ŠŠD DRUGA GIMNAZIJA VARAŽDIN 18:21 (8:13) 1 Grupa B
24.04. 11:00 ŠŠD GIMNAZIJALAC RIJEKA ŠŠD NARONA METKOVIĆ 16:14 (7:9) 1 Grupa A
24.04. 11:45 ŠŠD SREDNJOŠKOLAC NAŠICE ŠŠD MLADOST 1957 SAMOBOR 18:17 (7:10) 1 Grupa B
25.04. 08:00 ŠŠD ŠPOGI ZAGREB A 1 ŠŠD DRUGA GIMNAZIJA VARAŽDIN B 2 18:11 (8:7) 1 Poluzavršnica
25.04. 09:30 ŠŠD GIMNAZIJALAC RIJEKA A 2 ŠŠD SREDNJOŠKOLAC NAŠICE B 1 15:17 (7:8) 1 Poluzavršnica
25.04. 11:00 ŠŠD DRUGA GIMNAZIJA VARAŽDIN ŠŠD GIMNAZIJALAC RIJEKA 19:20 (10:11) 1 3. mjesto

Zona neizvjesnosti

25. travnja 2017. natjecanja su počela rano ujutro. Igrači su bili spremni i puno snage za daljnje utakmice, bez obzira na jučerašnje druženje po hodnicima do kasnih noćnih sati. Odigrane su dvije veoma neizvjesne utakmice poluzavršnice.

UTAKMICE POLUZAVRŠNICE (DEČKI)

U prvoj su se svojim istreniranim rukometnim sposobnostima natjecali ŠSD Špogi iz Zagreba i ŠSD Druga gimnazija Varaždin. U prvom poluvremenu za borbu između mladih rukometaša je premalo reći da je bila napeta. Svaki put kada bi Špogi otišli u vodstvo za 1 bod, Varaždinci bi to odmah nadoknadili zabijajući gol te tako izjednačavajući rezultat. Ipak, Špogi su na samom kraju poluvremena zabili gol te tako pobijedili rezultatom 8:7.

U drugom poluvremenu Zagrepčani su shvatili da s Drugom gimnazijom nema šale te su odmah na početku preuzeli vodstvo koje su uspjeli zadržati do kraja (završni rezultat 18:11).

U drugoj utakmici poluzavršnice natjecali su se dečki ŠSD- a Gimnazijalac Rijeka i Srednjoškolac Našice. Tijekom prvog poluvremena zrakom se širila neizvjesnost, a obje momčadi su dale sve od sebe kako bi se dokazale na terenu. Na kraju prvog djela rezultat je bio 7:8. U drugom poluvremenu situacija s bodovima se malo zakomplicirala zbog izjednačenog rezultata na kraju utakmice (14:14). Stoga su dečki igrali na sedmerce te je ŠSD Srednjoškolac Našice preuzeo pobjedu završnim rezultatom 15:17.

RAZIGRAVANJE ZA 1. I 3. MJESTO

Nakon 4 poluzavršne utakmice ( 2 dečki, 2 cure) usljedile su finale za 1. i 3. mjesto.

Odigrana je finalna utakmica rukometnog državnog prvenstva za 3. mjesto u kojoj su sudjelovali ŠSD Druga gimnazija Varaždin i ŠSD Gimnazijalac Rijeka. Momčadi su se hrabro borile te pokazivale svoju ljubav prema sportu. Kao i u svakoj do sad utakmici, tribine su bile pune te pružalej golemu podršku igračima. Rezultat na kraju prvog poluvremena je 10:11 sa strane Rijeke. Drugi dio utakmice odigran je još neizvjesnije od prvog jer su se mladi rukometaši borili za treće mjesto. Iako bodovno jako gusto, pobjedu je ponosno odnjelo ŠSD Gimnazijalac i tima kući odnjelo broncu.

Nakon utakmice za treće mjesto, usljedila je za prvo. Utakmica je bila sve samo ne monotona; prepuna entuzijazma, borbe, želje za pobjedom, a borili su se Špogi i Našice. Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom __:__. U drugom djelu borba se nastavila jednakom žestinom, a naslov rukometnih prvaka ponovo su opravdali Špogi rezultatom __:__.

Bore se do kraja

U dvorani Veli Jože 24. 4. 2017. održalo se državno rukometno prvenstvo za srednje škole s početkom u 8 sati. Šest ekipa bilo je podijeljeno u dvije skupine (A i B).

U skupini A prvoplasirani su igrači ŠSD-a  (Zagreb) koji su zajedno s igračima ŠSD Gimnazijalac Rijeka(Rijeka) probili led u prvoj utakmici. Borba je bila žestoka zbog žarke želje obiju momčadi za pobjedom. No, na kraju su pobjedu odnijeli Zagrepčani rezultatom 8:5.

U drugom kolu skupine A igrali su ŠSD Narona i Špogi. Utakmica je bila neizvjesna kao i svaka do sad, ali za napetu atmosferu zaslužna je mnogobrojna publika navijanjem za svoje favorite. U drugom poluvremenu Špogi su otišli u veliko vodstvo s bodovima te tako „ubili“ samopouzdanje protivnicima. Rezultat na kraju utakmice bio je 8:22.

Drugo mjesto u konačnom poretku zauzelo je ŠSD Gimnazijalac Rijeka, unatoč izgubljenoj prvoj utakmici sa Špogima.

Posljednju utakmicu Riječani su odigrali protiv Narona u kojoj su pokazali svoju divovsku ljubav prema rukometu te unatoč jednom ozlijeđenom igraču odnijeli značajnu pobjedu.

ILP novinarka: Elena Miklečić