Završnica državnog prvenstva ŠSD - srednje škole rukomet djevojke

Početak Utakmica Rezultat Teren Faza natjecanja
24.04. 12:30 ŠŠD OSMICA ZAGREB ŠŠD GIMNAZIJALAC RIJEKA 17:19 (8:9) 1 Grupa A
24.04. 13:15 ŠŠD GIMNAZIJALAC KOPRIVNICA ŠŠD PLOČA PLOČE 11:14 (4:8) 1 Grupa B
24.04. 14:00 ŠŠD MLADOST 96 ĐAKOVO ŠŠD OSMICA ZAGREB 13:20 (6:10) 1 Grupa A
24.04. 14:45 ŠŠD MLADOST IVANIĆ-GRAD ŠŠD GIMNAZIJALAC KOPRIVNICA 14:11 (6:6) 1 Grupa B
24.04. 15:30 ŠŠD GIMNAZIJALAC RIJEKA ŠŠD MLADOST 96 ĐAKOVO 20:10 (9:7) 1 Grupa A
24.04. 16:15 ŠŠD PLOČA PLOČE ŠŠD MLADOST IVANIĆ-GRAD 10:13 (4:9) 1 Grupa B
25.04. 08:45 ŠŠD GIMNAZIJALAC RIJEKA A1 ŠŠD PLOČA PLOČE B2 14:12 (7:7) 1 Poluzavršnica
25.04. 10:15 ŠŠD OSMICA ZAGREB A2 ŠŠD MLADOST IVANIĆ-GRAD B1 11:18 (3:7) 1 Poluzavršnica
25.04. 11:45 ŠŠD PLOČA PLOČE ŠŠD OSMICA ZAGREB 14:12 (4:5) 1 3. mjesto
25.04. 12:30 ŠŠD GIMNAZIJALAC RIJEKA ŠŠD MLADOST IVANIĆ-GRAD 14:18 (7:10) 1 1. mjesto

Zadnji trenuci rukometa u Poreču

U dvorani Veli Jože, 25. 4. 2017. odigrale su se poluzavršne i finalne utakmice.

UTAKMICE POLUZAVRŠNICE

S početkom u 8:45 započela je prva utakmica poluzavršnice u kojoj su se za veličanstvenu pobjedu čvrsto borile djevojke ŠSD Gimnazijalac Rijeka i Ploče. Atomsfera u dvorani bila ja i više nego pozitivna zbog publike prepune navijačkog duha i  entuzijazma tokom cijele utakmice. Dvorana je doslovno prštala od usklika znatiželjnih promatrača s tribina. Na kraju prvog poluvremena rezultat je bio izjednačen (7:7) što je dokaz žarke želje obiju ekipa za pobjedom jer cure ostavljaju srce na terenu. Drugo poluvrijeme je bio također napeto, ali su pobjedu ipak odnijele cure ŠSD Gimnazijalac Rijeka s razlikom od 2 boda (rezultat 14:!2).

U drugoj utakmici poluzavršnice srčano su se za pobjedu borile djevojke ŠSD Osmina (Zagreb) i Mladost (Ivanić- grad). Prvo poluvrijeme završilo je pobjedom cura Ivanić- grad s rezultatom 3:7. Drugo poluvrijeme bio je prepuno padova i uspona, glasova; tribine su ponovo oživjele. Dinamična utakmica uigranih rukometašica završila je uvjerljivom pobjedom ŠSD Mladost (rezultat 11:!8).

RAZIGRAVANJE ZA 3. I 1. MJESTO

U prvom poluvremenu utakmice pozitiva te podrška publike u dvorani odjekivala je kilometrima dalje. Žestoko su se borili ŠSD Ploče i Osmine iz Zagreba. Bilo je veoma napeto, nekih lakše ozljeđenih igračica i dr. Prvi dio završio je rezultatom 4:5. Na kraju utakmice rezultat je bio izjednačen (10:10) te su natjecateljice igrale na sedmerce nakon kojih smo dobili pobjedu ŠSD Ploče razultatom 14:12.

Nikad najneizvjesnija utakmica za prvo mjesto odigrala se između ŠSD- a Mladost (Ivanić- grad) i Gimnazijalac Rijeka. Kroz cijelu utakmicu napetost i neizvjesnost je rasla, iz sekunde u sekundu, iz minute u minutu i tako je došao kraju prvog poluvremena s pobjedom Riječanki rezultatom 7:10. Dinamički se i druga utakmica privela kraju te su se zlatom okitile Riječanke završnim rezultatom 14:!8.

Publika im pomogla da pobjede

24. travnja 2017. na državnom rukometnom prvenstvu odigralo se 6 utakmica za djevojke.

U konačnom poretku skupina A prvo mjesto zauzelo je žensko ŠSD Gimnazijalac Rijeka. Prvu pobjedu ostvarile su u napetoj utakmici sa ŠSD Osmica iz Zagreba zahvaljujući golemoj podršci publike. Utakmica je završila rezultatom 17:19.

Iako su prvoplasirane, u drugom kolu izgubile su utakmicu od ŠSD Mladost iz Ivanić- grada. Borile su se svim srcem, svom snagom,  ali je sreća ipak bila na strani protivnika.

Drugo mjesto zauzelo je ŠSD Osmica iz Zagreba koje je izgubilo utakmicu protiv prvoplasiranih Riječanki. Obje ekipe su odlično igrale, ali ipak su pobjedu odnijele na krilima igračice Rijeke. Posljednjom i to uvjerljivom pobjedom obogatile su se u borbi protiv ŠSD Mladost '96 (Đakovo) s konačnim rezultatom 13:20.

Prvo mjesto u skupini B osvojile su djevojke iz Ivanić- grada svojom pobjedom u drugom kolu protiv ŠSD Gimnazijalac (Koprivnica).  Obje ekipe su podjednako dobre jer je na kraju prvog poluvremena rezultat bio izjednačen (6:6), a završni rezultat je bio 14:11.

U posljednjoj utakmici napetost, nervoza i neizvjesnosti dostigli su svoj vrhunac. Publika je aktivno bodrila igračice tokom cijelog natjecanja, a značajnu pobjedu odnijele su prvoplasirane djevojke ŠSD- a Mladost.

Odmah nakon Mladosti, na drugom mjestu našle su se Ploče koje su još na početku svoje prve utakmice pokazale borbeni karakter te se pravedno izborile za pobjedu nad ŠSD-om Gimnazijalac iz Koprivnice. Drugu utakmicu odigrale su u trećem kolu koje im nije donijelo sreću…Poražene su s rezultatom 10:13 od strane ŠSD Mladost.