Završnica državnog prvenstva ŠSD - osnovne škole odbojka dječaci

Četvrtak, 27.04.2017 08:30 Početak

Petak, 28.04.2017 15:00 Završetak

Raspored turnira - Dječaci

Početak Utakmica Rezultat Teren Faza natjecanja
27.04. 08:30 ŠŠD MLADOST IVANKOVO ŠŠD PUME NEDELIŠĆE 1:2(12:25)(27:25)(8:15) 1 Grupa A
27.04. 09:45 ŠŠD VIDRA ZAGREB ŠŠD ČAVLE ČAVLE 2:0(25:17)(25:11) 1 Grupa B
27.04. 11:00 ŠŠD STANOVI ZADAR ŠŠD MLADOST IVANKOVO 2:0(25:17)(25:19) 1 Grupa A
27.04. 12:15 ŠŠD POLET DARUVAR ŠŠD VIDRA ZAGREB 0:2 (19:25, 12:25) 1 Grupa B
27.04. 13:30 ŠŠD PUME NEDELIŠĆE ŠŠD STANOVI ZADAR 2:1(23:25)(25:18)(15:11) 1 Grupa A
27.04. 14:45 ŠŠD ČAVLE ČAVLE ŠŠD POLET DARUVAR 2:1(25:21)(21:25)(17:15) 1 Grupa B
28.04. 09:00 ŠŠD PUME NEDELIŠĆE A1 ŠŠD ČAVLE ČAVLE B2 0:2(16:25)(22:25) 1 Polufinale
28.04. 10:15 ŠŠD STANOVI ZADAR A2 ŠŠD VIDRA ZAGREB B1 0:2(10:25)(14:25) 1 Polufinale

VICEPRVACI POSTALI PRVACI

Posljednji trenuci odbojke u Poreču završili su velikim finalom, 28. 4. 2017. godine (petak) u kojem su se ekipe i momčadi hrabro borile za broncu, srebro zlato. Svi natjecatelji su bili odmorni i spremni za današnje utakmice u kojima će neizvjesnost imati glavnu ulogu.

UTAKMICE POLUZAVRŠNICE (DJEČACI)

Prva utakmica poluzavršnica odigrana između ŠSD Pume i ŠSD Čavle zračila je napetošću i neizvjesnošću. Igračima se moglo vidjeti na licu uzbuđenje za vrijeme trajanja utakmice koja je pobudila navijački duh među navijačima. Prvi set su dobile Čavle, a zasluženost prvog seta dokazale su i u drugom pobijedivši Pume rezultatom 22:25.

U drugoj utakmici poluzavršnice snage su odmjerile momčadi ŠŠD Stanovi, Zadar i ŠŠD Vidra, Zagreb. Već u prvim trenutcima utakmice Zagrepčani su pokazali zube i odnijeli prvi set s velikom razlikom. Istom žestinom Vidre su nastavile dalje u drugom setu te nepopustljivo primile pobjedu i u drugom setu pobijedivši rezultatom 14:25.

FINALNE UTAKMICE (DJEČACI)

U lov na brončanu medalju krenuli su ŠSD Pume i ŠSD Stanovi. Već u prvom setu Pume su se pokazale kao bolji i postale favorit ove utakmice. Bez velikih promjena utakmica je završila rezultatom u setovima 2:0 za mlade odbojkaše iz Nedelišća te se oni svojim domovima vraćaju okićenim broncom.

Najpraćenija utakmica kao što se očekivalo je bilo finale. U finalu su se sukobile dvije izuzetno jake i kvalitetne momčadi, jedna od njih je ŠSD Vidra koji su prošlogodišnji viceprvaci, a drugi finalisti su učenici iz ŠSD Čavle koji su prvi puta na državnom natjecanju. Ove dvije momčadi već su u prijašnjim kolima natjecanja odigrale utakmicu gdje su pobjedu odnijeli ŠSD Vidra. Borba za zlato, očekivano je bila napeta, prepuna entuzijazma i neizvjesnosti. Obje momčadi došle su na državno po naslov prvaka, stoga su žestina igranja i želja za pobjedom paralelno rasle. ŠSD Vidra uz bučnu podršku navijača i suigrača zgrabila je zlato i postala državni prvak.

LOPTA NE PRELAZI NA SVAČIJU STRANU

Državno prvenstvo u odbojci za osnovne škole započelo je 27. travnja 2017.g u dvorani Intersport. Nadobudni natjecatelji u dvoranu su počeli pristizati već u ranim jutarnjim satima kako bi se što bolje pripremili za utakmice koje ih očekuju. Odbojkaši su danas odigrali svoje utakmice u skupinama.

U skupini „A“ led su probili ŠSD Mladost i ŠSD Pume koji su vrlo neizvjesno i borbeno odigrali prva dva seta. Pume su sjajnom igrom otvorile utakmicu i pobijedile prvi set, a inatljivi Mladostaši odužili su im se pobjedom u drugom setu te tako natjerali Pume da se okrše i u trećem setu. No, Pume nisu odustale te su tako i u trećem setu dokazali da su ipak oni zasluženi pobjednici.

Prvu utakmicu u skupini „B“ odigrali su odbojkaši ŠSD Vidra Zagreb i ŠSD Čavle. Od samog početka ove utakmice vidjelo se da su Vidre uvjerljivo kvalitetnije igrom, ali i taktikom. Isto su dokazali ostvarivši pobjedu u oba dva seta.

Treća odigrana utakmica bila je između ŠSD- a Stanovi iz Zadra i Mladosti. Zadrani su se odmah na početku istaknuli svojom istreniranim rukometnim vještinama te svakom minutom grabili sve veće vodstvo nad Mladosti. Utakmica je bila odigrana s puno žestine među igračima, ali naravno i publikom koja je iz sveg glasa davala podršku svojim favoritima. Borbeno natjecanje između ta dva društva završilo je očekivanom pobjedom Stanova.

U drugoj utakmici skupine „B“ za vrijednu pobjedu sukobili su se ŠSD Polet  i Vidra. Neustrašivi Zagrepčani, članovi ŠSD Polet, svoju prvu utakmicu danas odradili su vrhunski, pobijedivši u oba dva seta hvalevrijednim razultatima.

Predzadnja utakmica danas privela se kraju. Baš kao i svaka bila je puna žestine, žarke želje za boljim rezultatom sa strane obiju momčadi. Nakon dva seta ŠSD Pume i ŠSD Stanovi imali su gotovo izjednačen rezultat, pa su morali odigrati još jedan set kako bi ustanovili pobjedničku momčad. Treći set završio je u korist Puma rezultatom 15:11.

ŠSD Čavle i Pume odigrali su posljednju utakmicu danas. Uzbuđenje na tribinama besramno su pokazivali vjerni navijači žestokim pljeskom nakon svakog osvojenog boda. Atmosfera u dvorani je odlična, bez obzira na sam kraj današnjih odbojkaških utakmica, borba je napeta, ali ipak pobjedu nakon trećeg seta uzima ŠSD Čavle.

IPL novinarka: Elena Miklečić