Završnica državnog prvenstva ŠSD - osnovne škole odbojka djevojčice

Četvrtak, 27.04.2017 08:30 Početak

Petak, 28.04.2017 15:00 Završetak

Raspored turnira - Djevojčice

Početak Utakmica Rezultat Teren Faza natjecanja
27.04. 08:30 ŠŠD JELEN DRAŽICE ŠŠD ČESMANSKI DABROVI ČAZMA 2:0(25:5)(25:10) 2 Grupa A
27.04. 09:45 ŠŠD IKS IVANEC ŠŠD VIŠNJA VIŠNJEVAC 1:2(15:25)(25:21)(7:15) 2 Grupa B
27.04. 11:00 ŠŠD CVJETNO ZAGREB ŠŠD JELEN DRAŽICE 0:2(16:25)(14:25) 2 Grupa A
27.04. 12:15 ŠŠD MUFLON MAKARSKA ŠŠD IKS IVANEC 2:1 (25:21,12:25,16:14) 2 Grupa B
27.04. 13:30 ŠŠD ČESMANSKI DABROVI ČAZMA ŠŠD CVJETNO ZAGREB 0:2(17:25)(7:25) 2 Grupa A
27.04. 14:45 ŠŠD VIŠNJA VIŠNJEVAC ŠŠD MUFLON MAKARSKA 2:0(25:6)(25:19) 2 Grupa B
28.04. 09:00 ŠŠD JELEN DRAŽICE A1 ŠŠD MUFLON MAKARSKA B2 2:0(25:12)(25:21) 2 Polufinale
28.04. 10:15 ŠŠD CVJETNO ZAGREB A2 ŠŠD VIŠNJA VIŠNJEVAC B1 0:2(20:25)(20:25= 2 Polufinale
28.04. 11:30 ŠŠD MUFLON MAKARSKA ŠŠD CVJETNO ZAGREB 1:2(25:19)(29:31)(4:15) 2 3. mjesto

VIŠNJEVAC- PRVAK DRŽAVE

Dana 28. travnja odigrane su  dvije poluzavršne odbojkaške utakmice u skupini djevojka. Nakon njih uslijedili su nervozni trenuci finalnih utakmica u kojima se djevojke odlučno bore za zlato.

UTAKMICE POLUZAVRŠNICE (DJEVOJKE)

Ovaj neizvjestan dan započeo je prvom utakmicom poluzavršnice gdje su se na odbojkaškom terenu svoje snage odmjerile odbojkašice ŠSD Jelen i ŠSD Muflon. Sjajnim servisima, odličnim smečevima i još boljim blokovima mlade, perspektive odbojkašice odnijele su pobjedu rezultatom u setovima 2:0 i tako si osigurale nastup u finalu.

Drugu utakmicu odigrale su djevojke iz ŠSD Cvjetno, Zagreb i ŠSD Višnja, Višnjevac. Obije ekipe imale su sjajnu i veoma bučnu podršku svojih suigračica s klupe. Mlade odbojkašice s obije strane mreže od početka su započele žestokim tempo, a kako i ne bi kada je u pitanju plasman u finale i sigurna srebrna medalja. Nakon duge i neizvjesne utakmice pobjedu su ipak odnijele učenice ŠSD Višnja i to rezultatom 20:25.

FINALNE UTAKMICE (DJEVOJKE)

U neizvjesnoj utakmici za broncu borili su se ŠSD Cvjetno i Muflon. Dvorana je odjekivala glasovima pomalo uspaničene publike. Borba za treće mjesto nije bila nimalo laka, a ekipe su davale sve od sebe kako bi osvojile teren te se pokazale u najboljem svijetlu pred domaćinima. Prvi set dobile su samouvjerene učenice iz ŠSD Muflon , ali su ih u drugom inatljivo dostigle djevojke iz ŠSD Cvjetno te izjednačile rezultat. U trećem setu su slavile odbojkašice ŠSD Cvjetno te tako osvojile sjajno treće mjesto.

Zadnja utakmica ovog državnog prvenstva je bila finalna utakmica između ŠSD Jelena i ŠSD Višnja. Obije ekipe imale su iznimnu želju za pobjedom te su s velikim samopouzdanjem stale na teren pred prepunom dvoranom Intersport. Nakon duge borbe pobjedu su odnesle učenice iz ŠSD Višnja.

Opakim smatch-om do finala

Dana 27. 4. u dvorani Intersport odigrale su se utakmice državnog prvenstva u odbojci za djevojke i dječake osnovnih škola.

Tijek utakmica pratili su znatiželjnim pogledima gledatelji te svojim bodrenjem davali samopouzdanje natjecateljima od kojih su ŠSD Jelen i Česmanski dabrovi samouvjereno prve zakoračile na teren i odigrale prvu utakmicu na dva seta. Bez obzira na mukotrpan trud, pobjeda Jelena, prošlogodišnjih odbojkaških prvakinja, bila je očita od samog početka. Cure ŠSD-a Jelen su odlučno počele i odlučno završile; preuzele su dostojanstvenu pobjedu u oba dva seta (25:5, 25:10).

Natjecateljice prvog kola skupine „B“ su ŠSD Iks (Ivanec) i Višnja (Višnjevac), igru su dovele do vrhunca napetosti. U početku prvog seta djevojke su se borile svim snagama za bodove. Pred sam kraj Višnje su otišle u nevjerojatno vodstvo te pobijedile rezultatom 15:25. Tijekom drugog seta djevojke Ivanec su postale svjesne ozbiljne situacije u kojoj im Višnje prijete sa pobjedom 2:0, pa su krenule punom gasom izjednačiti razultat što im je i uspjelo. Pošto je došlo do izjednačenje, igrao se i treći, neizvjesni set u kojem su se ipak pobjedom proslavile Višnje.

Treća utakmica u danu počela je oko 11 sati, a borila su se ŠSD Cvjetno i Jelen. Unatoč već jednoj odigranoj utakmici, ŠSD Jelen korača dalje samopouzdano hvatati bodove. Cure su uspjele opet u oba dva seta pobijediti živahne Zagrepčanke, članice ŠSD Cvjetno.

Žestoka borba za opstanak odigrala se između ŠSD Muflon iz Makarske i Iks iz Ivanca. Prvi set dobile su Muflon s bodovnom razlikom od 4 boda. Tokom drugog seta Iks djevojke su se probudile i osvojile nevjerojatnu pobjedu koja je izjednačila rezultat. U trećem, najneizvjesnijem setu dvorana je gorjela od uzbuđenja i tribina kojima se pružao vrisak. Na samom kraju za pobjedu su se uspjele izboriti djevojke ŠSD- a Muflon.

Što se više utakmice bliže kraju, tako i nestrpljenje u dvorani raste. U petoj utakmici danas su se sukobili ŠSD Česmanski dabrovi i Cvjetno. Intesport je odjekivao struganjem tenisica po parketu te gromoglasnim navijanjem gledatelja. Prvi  i veoma napet set dobilo je ŠSD Cvjetno rezultatom 17:25. Na drugom setu ŠSD Česmanski dabrovi je zapaprilo Zagrepčankama igru, ali unatoč silnom trudu nije uspjelo ostvariti pobjedu.

ŠSD Višnja i Muflon počasno su priveli kraju i posljednju odbojkašku utakmicu danas s pobjedom odnošenom na leđima Višnja.

IPL novinarka: Elena Mikelčić