Srijeda, 10.08.2016 11:00 Završetak

Raspored turnira - Kadeti

Početak Utakmica Rezultat Teren Faza natjecanja
09.08. 08:30 RK PETRINJA RK FENIX OSIJEK 14 : 20 VELIKA DVORANA 1. KOLO (2-3)
09.08. 09:15 ŠKOLA RUKOMETA BROD SL. BROD GALEBI PRELOG 17 : 8 VELIKA DVORANA 1. KOLO (4-5)
09.08. 10:00 RK OSIJEK RK Viro Virovitica 1 16 : 14 VELIKA DVORANA 1. KOLO (7-8)
09.08. 10:45 RK LUDBREG SG FLENSBURG - HANDEWITT SPLIT 19 : 15 VELIKA DVORANA 1. KOLO (10-11)
09.08. 11:15 RK VELIKA GORICA RK FENIX OSIJEK 7 : 12 VELIKA DVORANA 2. KOLO (1-2/3) A
09.08. 12:00 RK OSIJEK 14 : 12 VELIKA DVORANA 2. KOLO (6-7/8) C
09.08. 12:45 RK LUDBREG 15 : 21 VELIKA DVORANA 2. KOLO (9-10/11) D
09.08. 15:00 SISAK ŠKOLA RUKOMETA BROD SL. BROD 11 : 15 MALA DVORANA 2. KOLO B
09.08. 17:00 RK FENIX OSIJEK ŠKOLA RUKOMETA BROD SL. BROD 18 : 17 VELIKA DVORANA POLUFINALE A-B
09.08. 18:00 RK LUDBREG 18 : 14 VELIKA DVORANA POLUFINALE C-D
10.08. 09:15 ŠKOLA RUKOMETA BROD SL. BROD RK LUDBREG 15 : 9 VELIKA DVORANA UTAKMICA ZA 3. MJESTO
10.08. 10:45 RK FENIX OSIJEK 12 : 14 VELIKA DVORANA FINALE 2000 M

Državna završnica - 20. Sportske igre mladih

RUKOMET 2000. godište i mlađi - muški

Ekipa se sastoji od najviše 12 igrača. Utakmice u obje kategorijama igraju se sa 7 igrača (6 igrača u polju +1 vratar). Utakmica može početiako svaka ekipa ima 5 igrača u polju (4+1).

Utakmica traje 2 x 15 minuta sa odmorom od 5 minuta. Vrijeme se ne zaustavlja poslije sučeva zvižduka, osim u slučaju time-outa ili izvanrednih događaja kao što su teža ozljeda, disciplinski prekršaj sudionika ili publike  te  tehničkog kvara.

Isključenja i time-out-i traju 1 minutu. Svaka ekipa ima pravo u poluvremenu utakmice jedanput zatražiti minutu odmora (time-out). Minutu odmora traži trener, a odobrava se kada ekipa ima loptu u posjedu.

Pravo nastupa na utakmicama utvrđuje Zapisničar, prije početka, uz nazočnost predstavnika ekipa. Identitet igrača utvrđuje se, prije početka utakmice. Identitet se utvrđuje bilo kojim dokumentom sa slikom (putovnica, učenička knjižica, sportska iskaznica, pokazna karta ili slično), a u nedostatku kopijom domovnice ili rodnog lista.

Za vrijeme odigravanja utakmice na klupi za pričuve može se nalaziti samo voditeljekipe.

Rukometni turnir se igra po kup sistemu. U slučaju neodlučenog ishoda utakmice, izvode se kazneni udarci s udaljenosti od 7m, i to naizmjence po 5 igrača svake ekipe. Ne dobije li se ni tada pobjednik, kaznene udarce izvode naizmjenično po jedan igrač iz svake ekipe do pobjednika. Kaznene udarce ne smiju izvoditi igrači koji su isključeni iz igre.

Eventualno u slučaju turnira po grupama ekipa koja pobjedi na utakmici osvaja 3 (tri) boda, a kod neodlučenog rezultata svaka ekipa osvaja po 1(jedan) bod (ukoliko se igra po skupinama). Plasman na tablici utvrđuje se zbrojem osvojenih bodova. Ukoliko se radi o odluci prelaska u sljedeći rang natjecanja, u slučaju jednakog broja bodova, plasman se utvrđuje međusobnom gol razlikom. Ukoliko je susret odigran neodlučeno odlučuje razlika danih i primljenih zgoditaka između ekipa koje su bodovno izjednačene. U slučaju iste gol razlike, bolje mjesto zauzima momčad koja je postigla više zgoditaka, a ako su postigle isti broj zgoditaka pitanje ekipe koja ide dalje utvrdit će se ždrijebom.

Veličine lopti po pojedinoj konkurenciji:

Kadetkinje - lopta br. 1 Kadeti - mladići - lopta br. 2

Rukomet  se igra na terenu sa  dimenzijama: 40 metara x 20 metara.

Ukoliko se jedna ekipa ne pojavi na utakmici, utakmica se registrira 10:0. Ekipa se kažnjava oduzimanjem 1 boda (ako se igra po grupama).